Dopis od našeho bývalého žáka

Dobrý deň pán riaditeľ Koberna,

moje meno je Puchomírsky Peter, som slovák z Východného Slovenska z mesta Spišská Nová Ves a navštevoval som vašu malebnú a prekrásnu základnú školu v rokoch 1981 až 1988. Možno si ešte spomeniete že v tých časoch k vám do školy chodili i dvaja malí Slováci, ja a moja sestra Lenka, ktorá sa s krásnymi južnými Čechami rozlúčit nedokázala a založila si rodinku u vás v Českých Budejoviciach, kde dodnes žije a pracuje. Ale to len tak na okraj, ja Vám píšem predovšetkým preto, lebo som vo svojich voľných chvíľach surfoval po internete a napadlo ma pozrieť si, či moja bývalá zákl. škola má a ako vyzerá Vaša stránka. Musím povedať, že i keď nikoho z vašich pedagógov už nepoznám, podľahol som na chvíľu nostalgii a príjemným spomienkam na svoje školské a detské časy strávené vo vašej škole. Boli to veľmi pekné a príjemné chvíle ,za ktoré sa Vám i vtedajšiemu učitelskému zboru chcem veľmi POĎAKOVAŤ a prajem Vám i Vaším kolegom a žiakom veľa veľa úspechov ako pracovných tak i súkromných a pevné zdravie do dalších rokov a vedzte, že i tu na konci bývalého Československa sa nachádza niekto, kto Vás, Vašu školu i predošlý učitelský zbor pozná a s láskou spomína .

S pozdravom:

Puchomírsky Peter-SNV