Polsko 2017 – Osvětim, Kraków

Společně s ZŠ Dukelská a ZŠ Matice školské se naše škola vydala ve dnech 1. – 3. 6. 2017 na zájezd do severně sousedícího státu Polska. Po příjezdu, druhý den ráno, jsme se vydali na prohlídku koncentračního a vyhlazovacího tábora Osvětim. Toto silné místo, kde jsme slyšeli o osudech obyčejných lidí, jako jsme i my, se na nás nemálo podepsalo. Po prohlídce tábora Osvětim jsme se přesunuli o 2 km dál, do druhé části tohoto tábora, Březinky. Po první části výletu nás čekalo jen to hezké. Z Březinky jsme přejeli do centra města Kraków, kde na nás čekala prohlídka hlavního náměstí Rynek Główny. K vidění byl Mariánský kostel, kostel sv. Vojtěcha nebo radniční věž. Po náročném dni  jsme se všichni přesunuli do hostelu, kde jsme přečkali noc a získali energii na druhý den. Ráno dalšího dne nás autobus zavezl na snídani a poté na hrad Wawel v centru města. Tam nás proběhla prohlídka katedrály sv. Stanislava a sv. Václava, kde jsme po úzkých schodech vyšli na Zikmundovu věž s krásným výhledem na město a zvonem svatého Zikmunda. Po převyprávění legendy o drakovi z hradu Wawel jsme se vydali na poslední zastávku -do bývalého židovského města Kaziměř. Náročný, ale přitom nádherný výlet jsme zakončili cestou zpět domů.

Polsko 2017