Jubilejní základní škola svatováclavská ve Strýčicích je vzdělávacím a kulturním centrem oblasti pod Blanským lesem s dlouhou tradicí. Vzděláváme zde žáky z mnoha obcí rozsáhlé spádové oblasti. Pojímáme se jako venkovská komunitní škola. Budujeme atmosféru důvěry a snažíme se o individuální přístup. Soustředíme se na přírodovědné a jazykové vzdělávání. Jsme vybaveni moderními technologiemi. Pro žáky nabízíme mnoho příležitostí pro mimoškolní zájmovou činnost.
Středa nás přivítala ranním deštěm v Devil`s Dyke odkud se nám otevřely nádherné výhledy do okolní krajiny. Další zastávkou bylo městečko Arundel s úzkými uličkami a kostelem sv. Mikuláše, který je napůl katolický a napůl anglikánský. Poté jsme se autobusem přesunuli na celé odpoledne do Brightonu.
Středa nás přivítala ranním deštěm v Devil`s Dyke, odkud se nám otevřely nádherné výhledy do okolní krajiny. Další zastávkou bylo městečko Arundel s úzkými uličkami a kostelem sv. Mikuláše, který je napůl katolický a napůl anglikánský. Tam se nám naskytla krásná příležitost potrénovat naši angličtinu, když nám místní správce povídal o historii kostela. Poté jsme se autobusem přesunuli na celé odpoledne do Brightonu. Nejdříve jsme si prohlédli celé město z vyhlídkové věže i360 z výšky 138m. Pak jsme se vydali procházkou po pobřeží směrem k zábavnímu molu, královskému paláci v orientálním stylu Royal Pavilion a nakonec jsme se proplétali klikatými uličkami. V Brightonu bylo krásně slunečno. Večer jsme se vrátili k našim hostitelským rodinám na večeři a zasloužený odpočinek.
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 |
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
| 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
| 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
| 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |