Menu
ZŠ svatováclavské ve Strýčicích
Jubilejní základní škola svatováclavská ve Strýčicích
Harmonická škola pro život

Jubilejní základní škola svatováclavská ve Strýčicích je vzdělávacím a kulturním centrem oblasti pod Blanským lesem s dlouhou tradicí. Vzděláváme zde žáky z mnoha obcí rozsáhlé spádové oblasti. Pojímáme se jako venkovská komunitní škola. Budujeme atmosféru důvěry a snažíme se o individuální přístup. Soustředíme se na přírodovědné a jazykové vzdělávání. Jsme vybaveni moderními technologiemi. Pro žáky nabízíme mnoho příležitostí pro mimoškolní zájmovou činnost.

Hygienická pravidla začátku školního roku

Hygienická pravidla začátku školního roku

Vážení rodiče,

 

dovoluji si shrnout základní informace k začátku školního roku 2021/2022, jak je stanovuje manuál Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ze 17. 8. 2021. Od středy 1. září zahajujeme výuku dle standardních rozvrhů. V provozu bude školní jídelna a školní družina. V autobusových spojích platí ochrana dýchacích cest. Od vstupu do školy musí mít žáci nasazené roušky ve všech společných prostorách. Během výuky ve třídách mohou žáci roušky odložit za dodržení předepsaných hygienických pravidel. Důraz se klade na větrání a hygienu rukou.  

V prvních dvou týdnech žáky čekají tři kola screeningového testování v termínech 1., 6. a 9. září. Výjimku tvoří žáci 1. třídy, kteří budou testováni v prvním kole až 2. září. Testovat se bude neinvazivními antigenními testy. Testovat se nemusí již očkovaní žáci, žáci pro prodělání covidu-19 a žáci, kteří doloží negativní test z odběrového místa (ve všech případech prosíme o předání dokumentace třídním vyučujícím). Žáci, kteří se testování nepodrobí, musí mít roušky nasazeny po celou dobu přítomnosti ve škole. Platí pro ně zákaz sportovních aktivit a zpěvu.

Při pozitivním výsledku antigenního testu žáka škola vydá potvrzení a zákonný zástupce jej objedná u dětského lékaře na potvrzující PCR test na odběrovém místě. Do oznámení výsledků jsou všichni žáci, jenž byli v předchozích dvou dnech školního vyučování v kontaktu s pozitivně testovaným, mimo školní vyučování. V případě negativního výsledku potvrzujícího testu se vrací do školy. V případě pozitivního výsledku potvrzujícího testu je čeká karanténa, kterou nařizuje příslušná krajská hygienická stanice. Při absenci více než poloviny žáků třída přechází do distanční výuky. Žáci, kteří odmítnou testování i nošení roušek, nemohou být dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví školou vzděláváni.        

Vážení rodiče, pevně věřím v lepší školní rok, než byl ten předchozí. Přeji vám hodně sil a děkuji za spolupráci, které si vážím.

 

Tomáš Drs

ředitel školy

Datum vložení: 25. 8. 2021 14:21
Datum poslední aktualizace: 25. 8. 2021 14:25
Autor: Tomáš Drs

Škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Počasí

dnes, středa 24. 4. 2024
zataženo 9 °C 1 °C
čtvrtek 25. 4. slabý déšť 11/1 °C
pátek 26. 4. slabý déšť 14/4 °C
sobota 27. 4. slabý déšť 17/5 °C

Prezentace školy pro veřejnost

dron

 

Přírodovědné vzdělávání ve Strýčicích

učebna

Facebook

Facebook

Obrázek pro tento měsíc

Obrázek - duben

 

Svazek obcí Dehtář
Letecká fotografie